Prekių katalogas

Kaip išsirinkti veržliasukį?

Kaip išsirinkti veržliasukį?

Didelis pasirinkimas gąsdina? Padėsime išsirinkti.

Pradėkime nuo to, kokie veržliasukių pagrindiniai parametrai svarbūs renkantis.

  • Energijos rūšis (pneumatiniai, elektriniai, akumuliatoriniai)
  • Galia, arba sukimo momentas, Nm
  • Antgalių tvirtinimo diametras (1/4", 1/2" ir t.t.)
  • Forma: suktuvas / terkšlė

Pneumatiniai veržliasukiai – suspausto oro pagalba veikiantys veržliasukiai, yra vieni seniausiai ir plačiausiai naudojamų įrankių automobilių servisuose. Kodėl jie populiarūs? Anksčiau, kai akumuliatorių technologijos dar buvo primityvios, o elektros prietaisus pavojinga naudoti dėl kabelio pažeidimo pavojaus, pneumatiniai įrankiai buvo geriausias pasirinkimas. Tad ir šiomis dienomis, jie vis dar užimą svarbią vietą servisuose ir kitose dirbtuvėse dėl patikimo ir jau daug metų patikrinto veikimo. Kainos orinių veržlisukių svyruoja gan stipriai, nuo keliasdešimt eurų iki kelių šimtų.

Pliusai: patikrintas veikimas; labai didelis asortimentas; nėra elektros smūgio pavojaus; puikai veikia drėgmėje, žemesnėje temperatūroje; nebrangi priežiūra, remontas.

Minusai: reikalingas kompresorius ir pneumatinė žarna, mažas mobilumas.

 

Elektriniai veržliasukiai – turbūt rečiausiai sutinkama, bet savus privalumus turinti rūšis. Tai dažniausiai naudojamų meistrų mėgėjų, kurie nenori daug investuoti ir planuoja nedaug naudotis. Nesiūlome rinktis žmonėms, kurie naudoja profesionaliai ar kasdien.

Pliusai: nedidelė kaina.

Minusai: nedidelis asortimentas, reikalingas elektros lizdas, prailginimo kebeliai. Yra pavojus pažeisti kabelį remontuojant automobilį ar kitą techniką, galimas elektros smūgio pavojus. Mažas mobilumas.

 

Akumuliatoriniai veržliasukiai – ypač populiarėjantys paskutiniais metais. Akumuliatorių technologijoms vis gerėjant, galima užtikrinti nedidelį svorį ir didelę jėgą, tad visdaugiau vartotojų renkasi būtent modelius su baterijomis. Su kiekvienais metais modelių vis gausėja, taip pat auga ir maksimalus sukimo momentas. Vis daugiau gamintojų siūlo modelius, kurie veikia su kitais to paties prekinio ženklo akumuliatoriais, todėl atsiranda galimybė pirkti tik veržliasukio korpusą, taip sutaupant.

Pliusai: didėjantis asortimentas, didelis mobilumas ir patogumas, nereikia tampyti laidų ar žarnų. Galimybė įsigyti kitus įrankius, veikiančius su tomis pačiomis baterijomis.

Minusai: didesnė kaina nei elektrinių ar pneumatinių.

 

Galia arba sukimo momentas: tai prietaiso galimybė pasiekti tam tikrą Nm sukimo galią. Skirtingi varžtai, veržlės reikalauja skirtingos sukimo / atsukimo jėgos. Pagal planuojamus darbus, reikia spręsti koks maksimalus sukimo momentas reikalingas, pvz.: keisite ratus lengvajam ar krovininiam transportui. Lengviau suprasti padės pavyzdžiai, tarkim lengvajam automobiliui, priklausomai nuo ratlankių tipo ir modelio, užveržimo jėga svyruoja nuo 70 iki 140 Nm (Audi A6 - apie 120 Nm), kiek didesniam vienatūriams ar visureigiams gali siekti ir 200 Nm, na o sunkiajam transportui gali siekti ir 300-700 Nm.

Mažiausią sukimo momentą turės terkšlės formos prietaisai, su kuriais paprastai nėra išjudinamas / užveržiamas varžtas, o labiau eliminuojamas pats sukimo / atsukimo veiksmas. Terkšlės formos sukimo momentas paprastai svyruos apie keliasdešimt Nm. Didesnį sukimo momentą turės suktuvo formos prietaisai, kur maksimalūs dydžiai siekia ir kelis tūkstančius Nm, o patys galingiausi ir daugiau.

Kuo didesnis sukimo momentas, tuo didesnis ir storesnis antgalių tvirtinimo dydis. Terkšlės formos gali būti 1/4" (viena ketvirtoji colio, colis apie 2,5 cm), suktuvo formos - labiausiai paplitęs dydis 1/2" dydis, rečiau 3/4" ar 5/8". Rečiausiai sutinkamas 1" – sunkiajam transportui ar gamyklose naudojamas išmatavimas. Perkant veržiasukį įvertinkite jau turimas ar planuojamas įsigyti antgalių ir galvučių komplektas. Geriausia naudoti be adapterio, tad jei jūsų veržliasukis 1/2" tai ir smūgines galvutes geriausia įsigyti to paties išmatavimo 1/2".

Rankis.lt rasite žinomų gamintojų Makita, Dewalt, Ryobi, Bosch, Metabo, Graphite, Bort, AEG, Dedra, BGS-technic, Yato ir kitų gamintojų veržliasukius.

Rankis.lt taip pat rasite priedus: smūgines galvučių ir antgalių rinkinius.