Prekių katalogas

Kaip išsirinkti grąžtą?

Kaip išsirinkti grąžtą?

Mūsų specialistai pataria grąžtą išsirinkti pagal keletą pagrindinių kriterijų.

Pirmiausia reikia rinktis pagal griebtuvo tipą:

  • Standartiniai griebtuvai - užveržiami su raktu arba be rakto, gali svyruoti įstatomo grąžto diametras, pvz.: 1-10 mm arba 1,5-13 mm. Dažniausiai turi taip vadinami suktuvai-gręžtuvai, kurie turėti pakalimo funkciją (gręžimui į mūrą, betoną), bet gali ir neturėti. Jei pakalimo funkcijos nėra – reiškia gręžimas galimas į medieną, metalą, plastiką ir pan.
  • SDS-Plus – perforatorių griebtuvo tipas. Šio tipo grąžtai arba karūnos dažniausiai naudojami mūrui, betonui, gelžbetoniui gręžti.
  • SDS-Max – galingų perforatorių, arba kitaip vadinamų atskėlimo plaktuku griebtuvo tipas. Grąžtai ir gręžimo karūnos naudojamos didelio skersmens angoms gręžti arba griovimo darbams.
  • Šešiakampis 1/4'' griebtuvo tipas sutinkamas smūginiuose suktuvuose, kurių pagrindinė paskirtis yra sukti medvaržčiams. Gręžimas nėra pagrindinė šio įrankio paskirtis, todėl ir grąžtų pasirinkimas nėra didelis.

Pas mus rasite įsigyti atsarginius griebtuvus.


Sekantis žingsnis atmesti netinkamus grąžtus pagal paskirtį. Dažniausiai grąžtai skirstomi taip: medienai, metalui, metalui ir nerūdijančiam plienui, mūrui-betonui, mūrui-betonui-gelžbetoniui.

  • Grąžtai medienai – čia surasime nuo standartinių grąžtelių iki plunksninių storesnėms angoms gręžti. Atskiras tipas baldiniams lankstams, parenkami pagal lanksto diametrą.
  • Grąžtai metalui – didžiausias pasirinkimas bus standartiniam griebtuvui tinkamų grąžtų, o didžiausias pasirinkimas iki 13 mm. Didesniam diametrui dažnai naudojamos karūnos. Šešiakampiui 1/4'' griebtuvui dažnai rasite tik nedidelio skersmens varinatus, iki 6-8 mm. SDS-plus griebtuvui rasime didesnį pasirinkimą, bet kadangi įrankis bus naudojamas ne visai pagal paskirtį, tad ir šiam griebtuvo tipui nėra didelio pasirinkimo. Atskirai reiktų paminėti grąžtus nerūdijančiam plienui, jie bus brangesni ir verti pirkti tik gręžiant nerūdijantį plieną.
  • Grąžtai mūrui skirstomi į 3 kategorijas: mūro, betono ir gelžbetonio – lengviausiai gręžiamas bus mūras, ypač silikatinių plytų ar blokelių. Čia nesurasime akmenukų ar panašaus tipo intarpų, ir dažnu atveju galima gręžti ir be kalimo, taip lengviau išlaikant reikalingą angos diametrą. Gręžimas per gelžbetonį yra sudėtingesnis, rinkitės grąžtus būtent skirtus šiam tipui. Būkite atsargūs, grąžtą nesunku nulaužti ar užstrigdinti, taip pat prieš gręžiant armatūrą, pasitikslinkite ar tai galima daryti nepažeidžiant konstrukcijos tvirtumo.

Atfiltravus asortimentą pagal griebtuvą bei grąžto paskirtį belieka išsirinkti reikiamą diametrą. Dešinėje ekrano pusėje galite filtruoti prekes pagal diamertą ir taip sutaupyti laiko. Jei tiksliai nežinote diametro - rinkitės komplektus, juose rasite populiariausių diametrų grąžtus.

Jei neturite jokių grąžtų ar sukimo antgalių, siūliome rinktis komplektus.

 

Nepamirškite naudoti asmeninių apsaugos preimonių (akinių, pirštinių ir kt.). Sėkmės darbuose.